DJ Fresh на врвот на Европа

DJ Fresh, кој на 12. март на Копаоник, Србија ќе го затвори Big Snow Kop фестивалот, со најновиот хит "Hot Right Now" го освои на 19. февруари првото место на најважната европаска топ листа на сиглови - UK top chart, со што стана еден од најактуелните диџеи и музичари во овој момент. "Пресреќен сум што успеав да го освојам ова престижно признание два пати за помалку од 8 месеци" - изјави Daniel Stein, попознат како DJ Fresh. "На фановите им ветувам незаборавна журка на Копаоник, како што слушнав, најубавиот ски центар на Балкан". Колкав успех постигна DJ Fresh зборува и фактот дека е еден од ретките диџеи кои победувајќи на листата зад себе ги остави имињата како Madonna, Rihanna, David Guetta, Coldplay и многу други. Особено е интересно дека DJ Fresh оваа листа ја освојува со два хита за поламку од пола година. Имено, со синглот Louder" DJ Fresh го освои UK Top Chart во јули минатата година оставајќи ги зад себе Beyoncee, Katy Parry, Kelis... UK Top Chart се форира исклучиво врз база на продажба на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 233 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 162 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека казнени мерки наметнати врз царинските давачки на Кина можат да останат на сила подолг период, не ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

DJ Fresh на врвот на Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: