Нема веќе студенти од втор ред, ќе се подигне квалитетот на образованието


По укинувањето на екстерното тестирање и најавата за суспендирање на програмата „Кембриџ“, Министерството за образование и наука целосно ги укина и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со укинувањето на дисперзираните студии се предизвикува огромна штета врз образовниот процес и се ускратуваат бенифициите кои им биле достапни на студентите во ...
| | веќе видена | слични

- Отворањето на дисперзираните студии минативе години се покажаа како извонредна можност која секоја година ја искористуваа околу 15 отсто од вкупниот број ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тој кој рече дека Владата на СДС не е реформска, туку антиреформска и почнала на дело да ја спроведува деструктивната политика што ја промовираа нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Лука Кржалоски. Со укинувањето на дисперзираните студии се предизвикува огромна штета врз ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ попладнево на две одделени прес-конференции реагираше на назначувањето на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, за ...
| | веќе видена | слични

СДС продолжува да работи на штета на граѓаните на Република Македонија – стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ испратено до медиумите. Тие посочуваат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Министерката за образование и наука Рената Дескоска не пропушти можност и шанса уште во нејзиното прво интервју во емисијата „Отворено“ на 24 Телевизија да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неподносливиот мирис кој со месеци наназад се шири во Тетово крена на нозе стотици граѓани на градот под Шара. Велат ни се гушат децата – и децата на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема веќе студенти од втор ред, ќе се подигне квалитетот на образованието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: