Дискусија: Децата и наставниот кадар се влијателни индикатори за создавање толерантно и напредно општество

Потребно е вклучувањето на наставниот кадар и медиумите како влијателни индикатори за создавање на едно толерантно и напредно општество, кое ќе ја исполни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставници на Владата во Гостивар ја претставија „Националната стратегија за развој на концептот за едно општество и интеркултурализмот во Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Во Гостивар се одржа јавна дебата за Нацрт текстот на Националната стратегија за развој на концептот за едно општество и интеркултурализмот. Оваа стратегија е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 344 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција ја предал аудио снимката, која како што вели, ја добил ...
сите 285 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 286 | | | веќе видена

Оливер Спасовски го претвори МВР во дувло на криминалот и негов заштитник. Три години Спасовски ја парализираше полицијата, ги деградираше полициските ...
сите 163 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во Брисел оствари средба со премиерот, Оливер Спасовски, на која кажа дека НАТО се подготвуваат за церемонијата ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дискусија: Децата и наставниот кадар се влијателни индикатори за создавање толерантно и напредно општество

Од:
До кого (е-маил):
Порака: