Дискусија: Децата и наставниот кадар се влијателни индикатори за создавање толерантно и напредно општество

2 копии

Потребно е вклучувањето на наставниот кадар и медиумите како влијателни индикатори за создавање на едно толерантно и напредно општество, кое ќе ја исполни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нацрт-текстот на „Националната стратегија за развој на концептот за едно општество и интеркултурализмот во Република Северна Македонија“, за која во изминатиот ...
| | веќе видена | слични

На јавната дискусија свои обраќања пред граѓаните на Струга и регионот имаа заменик министерот за локална самоуправа, Дејан Павлески, извршната директорка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Струга денеска ќе се одржи седма јавна дискусија за Нацрт-текстот на Националната стратегијата за развој на концептот за едно општество и интеркултурализмот ...
| | веќе видена | слични

На 11 јуни (вторник) со почеток од 11:00 часот во салата на Советот ќе се одржува консултативна средба за потребата од изработка на Националната стратегија за ...
| | веќе видена | слични

Младински образовен форум со поддршка на Амбасадата на Кралството Холандија организираше три училишни дискусии со над 100 средношколци, посветени на човековите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 203 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 319 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Иранската атомска агенција денеска потврди дека земјата наскоро ќе го надмине лимитот за своите резерви од ураниум утврден во неуспешниот нуклеарен договор ...
сите 147 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дискусија: Децата и наставниот кадар се влијателни индикатори за создавање толерантно и напредно општество

Од:
До кого (е-маил):
Порака: