Дисингер две години во РК Вардар


2 копии

Актуелниот македонски првак Вардар донесе ново име во своите редови, германскиот репрезентативец Кристијан Дисингер со кого се потпиша двегодишен договор. Овој ...
| | веќе видена | слични

Вардар вчера го обезбеди потписот на поранешниот ракометар на Кил, Кристијан Дисингер. Дисингер со црвено-црните потпиша договор на две години, а воедно е и ...
| | веќе видена | слични

Германскиот репрезентативец Кристијан Дисингер и официјално е нов ракометар на Вардар откако потпиша двегодишен договор. Левиот бек пред два дена го раскина ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар денеска го потврди трансферот на германскиот репрезентативец Кристијан Дисингер кој ќе биде дел од ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на Вардар го добија седмото засилување. Нов член на европскиот првак од 2017 година е Кристијан Дисингер. Има 26 години, игра на позицијата лев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 614 | | | веќе видена

Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
сите 147 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дисингер две години во РК Вардар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: