Филипче најави повеќе клучни проекти за модерен здравствен систем


3 копии

Повеќе клучни проекти што ќе бидат во интерес на пациентите, но и на здравствените работници, најави денеска на својата прва прес-конференција министерот за ...
| | веќе видена | слични

Беким Tатеши, директорот на очната клиника во Kлиничкиот центар „Mајка Tереза“ од новиот министер за здравство побара да биде разрешен од директорското место. ...
| | веќе видена | слични

Беким Татеши, директорот на очната клиника во клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, денеска од новиот министер за здравство ппбара да биде разрешен од ...
| | веќе видена | слични

02.01.2018 На последниот ден од 2017 година министерот за здравство дојде во Кочани, во посета на Општа болница, што според него е вообичаена работна обврска ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Реформите во здравството се тешки, напорни, но и скапи, а клучен предизвик е обезбедувањето финансиска поддршка за нивното спроведување, истакна ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерот за здравство Венко Филипче синоќа ги посети лекарските тимови на Клиниката за токсикологија и Ургентниот центар, кои беа дежурни за време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денес оствари средба со новиот министер за Здравство, Венко Филипче. На средбата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 360 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 46 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Со утврдувањето дискриминација кон Никола Груевски, Комисијата за заштита од дискриминација покажа селективно и непрофесионално работење, смета Мрежата за ...
сите 126 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 184 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 148 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче најави повеќе клучни проекти за модерен здравствен систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: