Директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча: Преживеаја само 16 палми

Разубавување на парковите, дружење со дечиња од градинките и со ученици, заедничко засадување на цвеќиња и садници во парковите но и во импровизирани градини, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утринската акција на улицата „Волгоградска“, во Карпош 4 каде што се сечеа и кастреа суви гранки беше спроведена од ЈП „Паркови и зеленило“. Општина Карпош ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие на Град Скопје „Паркови и зеленило“ на социјалните мрежи се пофали дека започнуваат со нова акција – ќе му викнат пајак на секој кој ќе го ...
| | веќе видена | слични

Периодов ЈП „Паркови и зеленило“ започна со нова акција. Доколку се паркирате на зелените површини кои ги одржува претпријатието и бидете забележани од нивните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 166 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 223 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 263 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча: Преживеаја само 16 палми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: