Која е позадината на “неуспешната” екскурзија на неготинската гимназија

Дали има некои малверзации околу тендерот за екскуризјата на средношколците од Неготино прашува неготинската фејсбук страна Неготино-Информации-Случувања СОУ СВ Кирил и Методиј (екскурзија ) 1.Директорката со сопственикот по која линија е блиска (школски )? 2.Тендерот како е добиен ? 3.Испитување колку имаат уплатено за екскурзија ? 4.Кој ги собираше парите и како се уплаќани на сметката на фирмата? 5.Кој е спонзорот за пола екскурзија ? 6.Претседателката на управниот одбор што е со газдата на фирмата ? 7.Одговорност за настанот кој ќе одговара? 8.Како е пола екскурзија покриена (демек газдата ги части) ?
| | веќе видена | слични
2 копии

- Додека учениците ја разгледувале Верона, непознати сторители го скршиле стаклото од вратата на автобусот. Земале неколку ранци со храна, а во два од нив биле ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Директорката на неготинското Средно училиште „Св. Кирил и Методиј“ Менча Зафирова од морални причини поднесе оставка, по настаните и обвинувањата поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорката на средното училиште во Неготино „Св. Кирил и Методиј“ си поднела оставка. Ова следува по скандалот што се случи со двајца ученици на екскурзијата ...
| | веќе видена | слични

По случајот со немилите настани поврзани со неодамнешната екскурзија на учениците од трета година од Неготино во Италија и Франција, денес директорката на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Два пасоша и неколку ранци се украдени од кавадаречки средношколци за време на екскурзија во италијанскиот град Верона, потврди за МИА директорот на ...
| | веќе видена | слични

За советот на родители, виновник за немилите настани со ученичката екскурзија каде две деца беа оставени сами цел ден во Италија била Агенцијата организатор на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Советот на родители при Средното општинско училиште „Св.Кирил и Методиј” во Неготино, по одржаните родителски средби, разговори со класните раководители и со ...
| | веќе видена | слични

Родителите го утврдиле тоа заради, како што пишуваат, непрофесионалниот однос и нечовечкиот однос кон учениците и професорите, неисполнување на предвидената ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар.Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на кровот ...
сите 807 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 231 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Вмро-Дпмне и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова гостуваше во емисијата Еден на Еден и ги покажа своите танцувачки ...
сите 182 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 99 | | | веќе видена

Вечерва ТВ21 ја организираше последната претседателска дебата помеѓу кандидатите кои во недела ќе се борат за функцијата претседател на државата. Кандидатот на ...
сите 145 | | | веќе видена

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
сите 879 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која е позадината на “неуспешната” екскурзија на неготинската гимназија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: