Противниците на референдумот најавуваат здружување

Додека од Запад секојдневно стигнува дипломатска поддршка за референдумот, во Македонија се обединуваат застапниците на бојкотот „Сакаат да ни го уништат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Соопштение до јавноста - реакција на соопштението на СДСМ Единствено кој ја кочи Република Македонија и ја загрозува иднината на граѓаните е власта предводена ...
| | веќе видена | слични

Денескa беше вaндaлизирaн штандот на „Млaди зa Мaкедoнијa“ и кaмпaњaтa „Бoјкoтирaм“ во Охрид. Во раните утрински часови , штандот што "Млади за Македонија" го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неформалната организација „Млади за Македонија“ соопшти дека во раните утрински часови, штандот што за кампањата „Бојкотирам“ во Охрид бил поставен од ...
| | веќе видена | слични

Уништен е штандот поставен од Млади за Македонија со кампањата „Бојкотирам“ во Охрид. Кампањата која зема се поголем замав на социјалните мрежи, со цел да се ...
| | веќе видена | слични

Пратениците и пратеничките групи ќе имаат право на повластени термини и цени за јавна пропаганда за референдумот за името бидејки Собранието се смета за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

“Денес, 2-ри август, Илинден симболично и oфицијaлнo ја започнавме кaмппaњaтa “Бoјкoтирaм”. Татковината не се сака со празни зборови и чукање во гради, туку со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица. ...
сите 161 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 76 | | | веќе видена

„Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Република Македонија, Зоран Заев го задолжи со нови 30 евра пред референдумот. Власта ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Противниците на референдумот најавуваат здружување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: