Диогарди побара промена на Уставот во насока на формирање бинационална држава (видео)


2 копии

САД треба да бараат кодификација за етничка рамноправност меѓу Албанците и Македонците во Уставот, бидејќи сегашниот Устав (1991) содржи застарена ...
| | веќе видена | слични
7 копии
7 копии

На сослушување во поткомитетот за надворешни работи на претставничкиот дом на конгресот, откако се обрати заменик-помошникот на американскиот државен секретар ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ не го интересираат навредите кои Зоран Заев и порача дека ќе донесува заклучоци според делата, односно по тоа како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
11 копии

Зоран Заев беше принуден да потпише документ и да го прочита пред сите граѓани, каков што никој досега што барал мандат од претседателот не потпишал со што се ...
| | веќе видена | слични

Александар Вучиќ рекол дека за него секогаш било поважно како некој се однесува кон Србија, отколку кон него лично. Премиерот на Србија, Александар Вучиќ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Познатата српска актерка Сузана Петриќевиќ била сведок на монструозниот терористички напад во Барселона, каде загинаа 13 лица, а повеќе се повредени. Таа за ...
сите 170 | | | веќе видена

Главната џамија во Гранада вчера беше нападната од група крајнодесничарски млади луѓе, кои фрлаа димни бомби и скандираа ксенофобични и антиисламски слогани, ...
сите 81 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Според членот 79 од Уставот “(1) Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката. (2) Претседателот на Републиката е ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Диогарди побара промена на Уставот во насока на формирање бинационална држава (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: