Грчкиот Врховен суд го одби барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошковски


3 копии

Врховниот суд во Атина ја уважи жалбата на Горан Грујевски и Никола Бошковски и донесе одлука тие да не бидат екстрадирани во Македонија каде треба да им се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неразделните разузнавачи Горан Грујевски и Никола Бошкоски веќе една недела се на слобода во Грција. Врховниот суд во Атина одлучи да не ги екстрадира во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Адвокатотот Еленко Миланов, кој е дел од одбраната на повеќето случаи кои ги води СЈО, смета дека повторно не треба да има потерница за екс- разузнавачите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во гостувањето на емисијата „Топ Тема“, адвокатот на поранешниот помошник министер за внатрешни работи, Ѓоко Поповски, Еленко Миланов зборуваше за неговиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов пред две години, во услови на тешка политичка криза во државата реши да донесе одлука за аболиција или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема основ обвинението за случајот „Титаник“, а обвинетите се невини, тврди одбраната во овој случај кој го води Специјалното јавно обвинителство. Според нив ...
| | веќе видена | слични

Две години одбраната се бори со судот да докаже дека Постапките на СЈО и судењето на помилувани лица е флагрантно кршење на човековите права и се коси со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија е потписничка на меѓународните конвенции, на кои се повика и судот во Атина кога ја донесе одлуката за екстрадицијата. Две години одбраната се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 206 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 16 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 203 | | | веќе видена

 Ако сте љубител на животинчиња, колку пати досега сте им се восхитувале на оние во другите земји на кои професија им е шетање кучиња? Кај нас не постои такво ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчкиот Врховен суд го одби барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: