Димитров: Најголемата штета од нерешавањето на спорот со Грција е врз нас


13 копии

Кој ја трпи најголемата штета од нерешавањето на спорот со Грција? Ниту САД, ниту Русија, ниту Европа, ниту Германија, ниту, пак, Грција. Штетата е врз нас, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На дебата веќе се обратија  претседателот на МАНУ, Таки Фити,  вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, како и министерот за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
7 копии
2 копии
6 копии

Премиерот Зоран Заев денеска на Факултетот ФОН учествуваше на втората јавна дебата за нацрт-амандманите за уставните измени, во рамки на серијата јавни ...
| | веќе видена | слични

Нема да бидеме северномакедонци, а нема да го носиме ни срамот на фиромци, треба да размислиме и што ќе им оставиме на нашите деца – рече денеска премиерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 142 | | | веќе видена

Прекинат е протестот и блокадата на паркингот на Клинички, а Синдикатот ја продолжува битката за покачувањето на платите и инсистира истото да не биде ...
сите 149 | | | веќе видена

Известувањето за годишното обраќање на шефот на државата веќе е доставено до Собранието на Република Македонија. Ова ќе биде последно обраќање на Иванов како ...
сите 155 | | | веќе видена

Нова сообраќајна несреќа, во која повторно животот го загубија мигранти, се случи рано утрово на автопатот „Егнатиа“ меѓу грчките градови Кавала и Ксанти во ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Најголемата штета од нерешавањето на спорот со Грција е врз нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: