Димитров попладнево на средба со Помпео во Стејт департментот


2 копии
9 копии
4 копии
3 копии
2 копии
16 копии

Во рамки на работната посета на Брисел, министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска остварил средба со заменикот генерален секретар на НАТО, Роуз ...
| | веќе видена | слични

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска во Брисел разговараше со заменик генералниот секретар на НАТО, Роуз Готемолер, за актуелната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 242 | | | веќе видена

Во Кичево се одржа трибина на тема „Што е референдум и зошто треба да се гласа“, кои се последиците по земјава ако референдумот биде неуспешен, каде се младите ...
сите 37 | | | веќе видена

Во охридската полиција утрово се приведени шест лица, странски државјани без документи за идентификација, за кои постои сомневање дека се илегални имигранти. ...
сите 58 | | | веќе видена

На првиот ден од неделата што завршува со референдум , министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес конференција во Владата преку табли со напишани ...
сите 45 | | | веќе видена

Новата верзија на популарниот OnePlus 6 доаѓа со голем број на исти опции, а од новитетите најмногу се истакнува поголемиот екран и селфи камерата која што ...
сите 58 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров попладнево на средба со Помпео во Стејт департментот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: