Халкидики снимен со дрон два дена по невремето


2 копии

Министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров, изрази сочувство за настраданите од невремето на Халкидики, во кое животот го загубија седум ...
| | веќе видена | слични

Невремето кое завчера го зафати Халкидики и во кое загинаа седум лица, а повеќе од 100 беа повредени не го одмина ниту елитното грчко летувалиште Порто Карас. ...
| | веќе видена | слични

Бројот на загинати во силното невреме на Халкидики порасна на седум жртви откако вчера беше пронајдено тело на маж во областа помеѓу Созополи и Неа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По страшното невреме кое го зафати грчкиот остров Халкидики веќе втор ден по ред се санираат штетите и се трага по исчезнатите лица, а Курир стапи во контакт ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По големото и катастрофално невреме со силен ветер од над 100 километри на час, но со кратко траење, што однесе седум човечки жртви, на Халкидики од вчера се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 80 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халкидики снимен со дрон два дена по невремето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: