Димитров ќе ја отвори меѓународната конференција посветена на европските интеграции

3 копии

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, со свое обраќање утре ќе ја отвори меѓународната конференција посветена на европските интеграции, која по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конференцијата беше поделена во четири работни сесии во кои учествуваа истакнати професори и експерти, кои ги презентираа своите анализи и истражувања насочени ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Италија останува на позицијата дека Македонија треба да ги почне преговорите со ЕУ. Првата можност за тоа е на состанокот на Европскиот совет во јуни веднаш по ...
| | веќе видена | слични

Исто како и неговиот француски колега Тимоние, побара спроведување на реформите, поред се они во правосудството кои конечно треба да обезбедат целосно владеење ...
| | веќе видена | слични

– Сметам дека ова е важен момент за регионот, а особено за  Македонија. Од секогаш ја поддржуваме евроатлантската перспектива со сите реформи што земјата мора ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 175 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 462 | | | веќе видена

Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
сите 203 | | | веќе видена

Секој обид за еднострано поместување на балансот во македонско-албанските односи кој е постигнат со многу труд, со многу жртва од двете страни за денес да ...
сите 135 | | | веќе видена

По состанокот на лидерите на земјите – членки на НАТО во Лондон, може со гордост, со крената глава, да кажеме успеавме! Горди сме на успехот на државата и ...
сите 225 | | | веќе видена

Дали има врска со рекет во самата ВМРО ДПМНЕ? И покрај молкот во ВМРО-ДПМНЕ, овие одговори треба да ги даде истрагата. Фактите се јасни, ВМРО-ДПМНЕ должи ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров ќе ја отвори меѓународната конференција посветена на европските интеграции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: