Димитров очекува почеток на преговори со ЕУ следната година

3 копии

Членството на Македонија во НАТО не подразбира лоши односи со Русија, порача македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Веруваме дека и Грција ќе го исполни она што го ветија. Ова го изјави министерот за надворешни работи Никола Димитров во интервјуто за германскиот весник ...
| | веќе видена | слични

Mакедонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров во интервју за германскиот весник „Велт“ вели дека Западот треба да ги подобри односите со Русија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Топката е засега кај нас. Ние веруваме дека Грците ќе го направат она што го ветија. Ова е најдобриот компромис што може да се направи, имајќи предвид колку ...
| | веќе видена | слични

Двотретинското мнозинство во парламентот во Скопје за потребата од отворање на Уставот беше првата и најголема пречка за процесот предвиден со Договорот со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во интервју за германскиот весник Велт кое го пренесува Дојче веле , шефот на македонската дипломатија Никола Димитров говори за Преспанскиот договор, процесот ...
| | веќе видена | слични

Никола Димитров, министерот за надворешни работи, во интервју за „Велт“ преку дипломатски речник изјави дека Македонија може да превземе илегални мигранти на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција остана доследна на идеите на претседателот Емнауел Макрон за тоа дека ЕУ прво треба да се реформира, па да се проширува, а директните последици од тоа ...
сите 640 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 468 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров очекува почеток на преговори со ЕУ следната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: