Димитров: Нашиот нов почеток, прилика за Македонија, но и за Регионот и ЕУ


2 копии

Шефот на македонската типломатија Никола Димитров престојува во работна посета на Брисел која ја искористи за промоција на реформските приоритети на новата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешна политика Никола Димитров, кој престојува во работна посета на Брисел, денеска во Центарот за европски политики ги претстави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како што соопшти Министерството за надворешни работи, Димитров истакна дека интеграцијата во ЕУ претставува наша клучна стратешка цел и дека реформските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, е во работна посета на Брисел каде ги промовираше реформските приоритети на новата влада во Центарот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца затрупани под ...
сите 224 | | | веќе видена

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Нашиот нов почеток, прилика за Македонија, но и за Регионот и ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: