Димитров: Докажавме дека чудата се можни


2 копии
10 копии

Го направивме невозможното, докажувајќи дека чудата се можни. Во тешки околности, го решивме најголемиот проблем од независноста, што Македонија упорно ја ...
| | веќе видена | слични

,,Ја преземавме одговорноста на нашата генерација, да ја зацврстиме државата и да направиме услови за подобра и посигурна иднина за идните генерации. Го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров истакна дека преговорите со Беса бараат голем ангажман. - Нивниот фокус е словото. Ние сме мултиетничко ...
| | веќе видена | слични

Во централниот дневник на 1ТВ , Уредникот Борјан Јовановски зборуваше со министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јанева  во видеата на италијанскиот „Ла Верита“  му вели на Орце Камчев „се ќе биде добро" за што се правдаше дека го барала како сведок во предпостапка. До ...
сите 591 | | | веќе видена

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод кој пустоши низ Македонија. Институциите се целосно притиснати и ставени во служба на криминалот на Заев и ...
сите 471 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Докажавме дека чудата се можни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: