Коѕијас и Димитров: Ова беше разговор без надмудрување


6 копии
2 копии
2 копии

Расте оптимизмот кај Грците за решение во спорот со името. Истражувањето спроведено од агенцијата „Алко“ за грчкиот информативен портал Нуз 24/7, покажува дека ...
| | веќе видена | слични

Pеагираше Грчкото министерство за надворешни работи – и покрај позитивна препорака од Европската Комисија, Советот на ЕУ е тој кој носи одлуки. Во случајот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 196 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 156 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коѕијас и Димитров: Ова беше разговор без надмудрување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: