Димитров: Договорот е добра вест за регионот и пример за визионерско лидерство

6 копии

Договорот претставува добра вест за целиот Регион и Европската Унија, и пример за тоа дека преку визионерско лидерство и јасна европска перспектива на Балканот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Работната посета на Берлин министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ја продолжи со учество на настан коорганизиран од страна на парламентарните групи ...
| | веќе видена | слични

Во Унијата на Европските Федералисти  членуваат пратеници од четири политички партии – ЦДУ/ЦСУ, Социјал-демократите, Зелените и Либералите. Зборувајќи како ...
| | веќе видена | слични

И покрај тешката политичка ситуација во Европа денес, претстојните Европски избори, сите прашања кои се поврзани со тоа, едноставно го немаме луксузот да не ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Мојата земја денес, Северна Македонија, е успешна приказна која треба да биде охрабрена и поддржана ако сакаме да направиме разлика. Најголемата научена ...
| | веќе видена | слични

Најголемата научена лекција од сето ова е дека ние можеме да направиме разлика. Ова го истакна министерот за надворешни работи Никола Димитров во обраќањето ...
| | веќе видена | слични

За некои од аналитичарите ценкањето меѓу Франција и Германија околу тоа дали треба да ни се додели датум за преговори во јуни, повеќе зависи од исходот на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Европската интеграција на земјата беше во фокусот на средбите што министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска ги имаше со Михаел Рот, министер за ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за Европа, нашиот пријател Михаел Рот, е еден од најголемите поддржувачи на европската трансформација на Балканот. Неговата поддршка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Павле Богоевски, како претседател на Комисијата за деловнички и имунитетно-мандантни прашања за утре во 11 часот ја закажа седницата на која треба да се ...
сите 281 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 305 | | | веќе видена

Времето во земјава е сончево со умерена облачност, со услови за краткотраен дожд на северозапад.Во Скопје времето е претежно стабилно и суво.Од четврток ...
сите 205 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Договорот е добра вест за регионот и пример за визионерско лидерство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: