Димитријевиќ во последен час ја повлече пријавата за НБА драфтот

Ненад Димитријевиќ беше еден од 47-те кошаркари од Европа кои се пријавија во прелиминарната листа за НБА драфтот, но македонскиот репрезентатвиец го искористи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новиот претседател на Кошаркарската федерација на Македонија (КФМ), Перо Антиќ, изрече санкција за Михаил Наумовски, актуелниот селектор на кошаркарите до 18 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е иста како ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски. Тоа е истата матрица на поделби, деструкција и одбрана на ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитријевиќ во последен час ја повлече пријавата за НБА драфтот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: