Димитриевски и Синфин влегоа во победничка серија


Атлетико Мадрид стигна до цел плен на гостувањето кај Рајо откако Гризман со доза на среќа го матираше Столе Димитриевски, но позицијата на Алваро Мората на ...
| | веќе видена | слични

Ова попладне на програмата беше малото мадридско дерби меѓу Рајо Валјекано и Атлетико Мадрид, а иако домашниот тим одлично одолеваше на фаворитот и имаше свои ...
| | веќе видена | слични

Столе Димитриевски и Рајо Ваљекано загубија на трет натпревар во низа, Македонецот беше солиден на голот но не можешe ништо да стори кога ударот на Гризман во ...
| | веќе видена | слични

Рајо Ваљекано и Столе Димитриевски трет натпревар во низа остануваат со празни раце и покрај тоа што не заслужија да загубат, Атлетико Мадрид со среќен гол ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган пред средбата со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека Анкара после средбата ќе преземе понатамошни чекори ...
сите 579 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 240 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 390 | | | веќе видена

Незаконито обезбедени докази се клучниот елемент кој го спорат адвокатите на Катица Јанева во обвинението кое Вилма Рускоска го поднесе за „Рекет“, пишува ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриевски и Синфин влегоа во победничка серија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: