ДИК до утре треба да го предаде изборниот материјал до општинските изборни комисии

18 копии

Државната изборна комисија најдоцна до утре треба да го предаде изборниот материјал за претседателските избори и предвремените лоакани во три општини. Според ...
| | веќе видена | слични

 Според роковникот на Комисијата, материјалот се предава најдоцна во рок од 72 часа пред денот за определување на изборите. Утре на полноќ истекува и рокот во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги потсетува радиодифузерите дека денеска е крајниот рок за објавување резултати од испитувањето на ...
| | веќе видена | слични

Некаде на средината од изборната кампања за претседателските избори, пред првиот круг гласање, напишавме дека е истата толку мирна и убава, што од “убајни не ...
| | веќе видена | слични

-Согласно Изборниот законик, анкетите на јавното мислење може да се објавуваат најдоцна пет дена пред датумот одреден за гласањето, односно најдоцна до полноќ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
13 копии

Почнува последната недела од кампањата пред одржувањето на првиот круг од претседателските и вонредни локални избори, закажан за 21 април. Вториот круг ќе се ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Дерковски вели дека организаторите на изборните кампањи за претседателските и за предвремените локални ...
| | веќе видена | слични
13 копии
повеќе

Останато

На Клиниката за инфективни болести една 16-годишна девојка која има морбили и бронхопневмонија е во животозагрозувачка состојба и е на механичка вентилација, а ...
сите 227 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 288 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 325 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК до утре треба да го предаде изборниот материјал до општинските изборни комисии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: