На полноќ истекува рокот за увид во Избирачкиот список


11 копии
27 копии

Само тројца од девет кандидати ќе влезат во трката за претседател на државата на 21 април. Државната изборна комисија потврди дека Гордана Силјановска Давкова, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стево Пендаровски, Гордана Силјановска-Давкова и Блерим Река официјално ќе се тркаат за претседателската фотелја, потврдија од Државната изборна комисија. Од ...
| | веќе видена | слични

Тројца кандидати и официјално ќе се борат за претседателската фотеља. Државната изборна комисија потврди дека Гордана Сиљановска-Давкова, Стево Пендаровски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Заевизам“ е еден од најчестите зборови кои ги користи претседателскиот кандидат на опозицијата Гордана Силјановска. Иако кампањата за изборите се уште не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 252 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Оставки од претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, собранискиот спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На полноќ истекува рокот за увид во Избирачкиот список

Од:
До кого (е-маил):
Порака: