ДИК: Гласањето без проблеми, 38,51% излезност во странство

2 копии
4 копии
2 копии
4 копии

Граѓаните ќе можат да пријават каква било повреда на избирачкото право на бесплатната телефонска линија: 0800-54321 која ќе функционира од 7:00 до 19:00 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема простор за паника, тврди министерот за здравство Венко Филипче, по ширењето и смртните случи на коронавирусот. Ние со Кина, вели Филипче, немаме директна ...
сите 652 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 417 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 306 | | | веќе видена

Зоран Заев со посебни истражни мерки и во 2014 година е снимен како врши кривично дело. Постојат разговори во Јавното обвинителство во кои Зоран и неговиот ...
сите 60 | | | веќе видена

„Теле 2“ Арена денеска ќе го даде името на шампионот на Европското првенство, во финалето силите ќе ги одмерат Хрватска и Шпанија.Ова историски ден за ...
сите 64 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 40 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК: Гласањето без проблеми, 38,51% излезност во странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: