ДИК апелира граѓаните сами да ги проверат податоците за навремено да се исчисти Избирачкиот список


9 копии

Државната изборна комисија (ДИК) апелира до граѓаните да ги проверат своите податоци во Избирачкиот список за време на јавниот увид за есенскиот референдум што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не само што премиерот и министрите ќе можат да ја користат јавната говрница за кампања за референдумот на 30 септември, туку и Владата ќе може по пазарни цени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за дијаспора Едмонд Адеми ја повикува дијаспората до 23 август 2018 година да се пријави за остварување на гласачкото право на престојниот ...
| | веќе видена | слични

,,Почитувани сонародници во дијаспората, Собранието на Република Македонија, на 30 јули 2018 година, врз основа на постигнатиот Договор меѓу Република ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деветнаесет македонски државјани кои престојуваат или се на привремена работа во странство се пријавиле првиот ден преку електронската апликација на Државната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 09.08.2018 година во 15.00 часот на магистралниот пат Градско – Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Пежо“ со француски национални ...
сите 249 | | | веќе видена

Истражувањата кои се спроведуваат летово се добра појдовна точка за анализа на јавното мнение и како тоа понатаму ќе се менува, вели аналитичарот Владимир ...
сите 304 | | | веќе видена

Фестивалот „Охридско лето“ своето 58-мо издание го продолжува со музичкиот дел, во чии рамки за денеска е предвиден концертот на украинското дуо Жана Марчинска ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК апелира граѓаните сами да ги проверат податоците за навремено да се исчисти Избирачкиот список

Од:
До кого (е-маил):
Порака: