По МАН и МААМ, ИАБ потпиша и со АмЧам Македонија меморандум за соработка

Американската стопанска комора – АмЧам Македонија и асоцијацијата која ги обединува водечките интернет портали, маркетинг агенции и огласувачи, ИАБ Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Еден од најголеми проблеми е сивата економија, која изнесува 30% од севкупната економија, констатира Десподов. „Сигурноста што ја нуди членството во НАТО и во ...
| | веќе видена | слични

Извршната директорка на Американската стопанска комора во Македонија говори за предизвиците во економската слика на државата „АмЧам Македонија“ е членка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Дојран и Институтот за европски образовни, социо културни и економски политики „Европа за тебе" од Скопје потпишаа Меморандум за соработка и заемно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јовановски точно ги знаел сите чекори што ќе се случува во случајот Империја, каде што Камчев е еден од осомничените. На заедничките средби со Боки 13  никогаш ...
сите 388 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 409 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 290 | | | веќе видена

Новозеландската полиција денеска соопшти дека едно лице кое било повредено во ерупцијата на вулканот на белиот остров, починало во болницата во Окланд, со што ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По МАН и МААМ, ИАБ потпиша и со АмЧам Македонија меморандум за соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: