HQ видео од Токио во 1946


Овие денови се одбележува 40 годишнината од крајот на Втората светска војна во Азија и додека политичарите се расправаат дали Јапонија треба длабоко да се извини за злосторствата што ги направиле нивните војници, еден белгиски диџеј (Boogie Belgique) стана многу актуелен со видеото за својата трака која се вика Ms. Yutani. Видеото во исклучително висок квалитет е снимено од непознат снимател најверојатно во 1946 година во Токио. Најверојатно видеото е снимено од американските војници за време на окупацијата на Јапонија. Како и да е, погледнете како изгледал животот во Токио пред 70 години. Плус, и музиката е супер.
| | веќе видена | слични
2 копии

Обама има свои 2 плеј листи,на едната има песни за летните денови, а додека пак на другата за ладните вечерни ноќи. Првата музичка плеј листа. Втората музичка плеј листа. Можете да го погледнете и видеото каде што Обама гостува во емисија на неговиот омилен глумец, погледнете за кого станува збор.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 259 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

HQ видео од Токио во 1946

Од:
До кого (е-маил):
Порака: