Диамантидис - МВП на Евролигата за декември

Плејмејкерот во редовите на грчкиот шампион Панатинаикос - Димитрис Диамантидис беше определен како најкорисен играч за месец Декември во Евролигата. ПАО ги заврши настапите во групата Д од првата фаза на натпреварувањето на првото место. Во четирите натпревари на тимот во текот на Декември, сега веќе поранешниот грчки репрезентативец имаше скор од 14,8 поени, 7,3 асистенции, 3 скокови и 2 украдени топки просечно. Диамантидис го заврши месецот со коефициент на полезно дејство од 20,3 просечно по натпревар. 30-годишниот играч освои вкупно 5 признанија, откако во 2007 година беше определен за МВП во Фајнал-фор на најквалитетното европско кошаркарско натпреварување.
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 143 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Диамантидис - МВП на Евролигата за декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: