Ди Реста со поддршка за деградацијата на пневматиците

Возачот на Форс Индија, Пол ди Реста смета дека овогодинешната деградација на пневматиците е многу подобра за спортот, за разлика од другите возачи кои се убедени во спротивното. Според Ди Реста, огромната деградација на пневматиците придонесува за уште поголема драма во секоја трка. - Можеби е досадно на првата позиција, но не е толку досадно кога се натпреваруваш за повисока позиција. На 11 кругови до крајот на трката во Барселона, ние се боревме за позиција повеќе бидејќи бевме на стратегија со 4 застанувања и моравме да се натпреваруваме со тие што беа со 3 застанувања. Тоа е голема работа. Убаво е кога работите се менуваат во трката, а деградацијата станува поголема. На некои трки, во петок по тренинзите сте веќе исплашени бидејќи сметате дека треба да направите многу застанувања во боксот, но до недела, инженерите ги решаваат проблемите. - изјави Ди Реста. Тимот на Форс Индија, заедно со неколку други тимови, често се одлучуваат за варијантата да ја преседат третата квалификациска сесија со цел да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ди Реста со поддршка за деградацијата на пневматиците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: