Ди Матео го бакна в уста Дрогба! (видео)

Вршителот на должност менаџер на Челзи, италијанскиот стратег Роберто ди Матео во еуфоријата при синоќешната победа најпрвин ќе се испотепаше крај клупата, а откако обезбедија понатамошен пласман по победата од 4-1 во продолженијата, тој му се фрли во прегратка на Дидие Дрогба и го бакна в уста!
| | веќе видена | слични

По заминувањето на Виљаш Боаш, неговиот заменик Роберто ди Матео доби можност, макар и привремено, да ја води скапата екипа од Стемфорд Бриџ. Ди Матео успеа да ја надомести негативата што неговиот тим ја имаше против Наполи во Лигата на шампиони. Секој погодок на Челзи во синоќешниот натпревар, Ди Матео бурно го прославуваше на клупата, а после првиот за малку ќе завршеше на тревата. Кога го слушна последниот свиреж на судиите, тој потрча кон неговите играчи и им се фрли во прегратка. Му скокна на Дрогба и го бакна, а бакнежот стана хит на интернет, потоа му се фрли на Фернандо Торес, но Шпанецот не се возбуди премногу. /www.kanal5.com.mk
| | веќе видена | слични

Роберто Ди Матео, навистина возбудено ја прослави победата над Наполи. Италијанскиот стратег најпрво при постигнатиот погодок на Дрогба за малку ќе паднеше крај клупата, а по завршувањето на натпреварот се нафрли врз Дрогба и го бакна в уста.
| | веќе видена | слични

Останато

Тој во денеска објавеното интервју за грчкиот весник „Авги“ го обвини лидерот на најголемата опозициска партија Нова демократија, Киријакос Мицотакис поради ...
сите 311 | | | веќе видена

Момчето за кое вчера за малку ќе се удавеше скокајќи по крстот, пропаднал во кал. Нему не му се слошило како што првично се мислеше. Како што објави Досие.мк ...
сите 151 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 261 | | | веќе видена

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ го прослави 34 роденден во Кина заедно сопругата Јелена Карлеуша и нивните две ќерки, Ника и Атина. Во 2008 година, кога Тошиќ ...
сите 209 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ди Матео го бакна в уста Дрогба! (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: