Девојките обожаваат луди работи во спалната

Девојките обожаваат луди работи во спалната! Не дека е оваа е некоја си новост, но сепак добро е да се повтори. Нели? Во претпоследниот број на Mens Health има една интересна фотографија, која е дело на Archives of Sexual Behavior, за тоа кои настрани работи девојките почесто ги преферираат за време на сексот, а кои работи ги преферираат поретко. Удирање (нормално, нежно) Влечење за коса (исто нежно) Лисици Умерено, лагано врзување Играње со градите Играње со мраз Фантазија господар и робинка Користење пердуви или крзно Секс помеѓу градите Физичко, вербално понижување Играње со восок од свеќа (ова боли) Екстремно врзување Борење, рвање Значи првата половина од наведените работи се оние кои девојките почесто ги преферираат, додека последните се тие што многу поректо ги преферираат. Сепак, да се стопиш човече.
| | веќе видена | слични

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 328 | | | веќе видена

Кога реков пред неколку месеци дека нема да добиеме датум за преговори во јуни, цела влада велеше ќе има датум. Сега и вицепремиерот Османи и премиерот Заев ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска - Давкова. ...
сите 198 | | | веќе видена

Како што најавивме веќе во текот на следната недела и покрај тоа што не очекуваме целосна стабилизација на атмосверата што значи дека и понатаму ќе има локална ...
сите 197 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на овие општини побара масовна ...
сите 100 | | | веќе видена

Нема никаква опасност од растурање на државата, напротив, со тоа ја јакнете кохезијата на општеството и граѓаните кои имаат право сега да го користат ...
сите 178 | | | веќе видена

На претседателските избори се работи за два концепта, од кои едниот ја носи земјава во рзвиениот свет и е гарант дека тоа така ќе биде за век и веков, а ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девојките обожаваат луди работи во спалната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: