Девојките обожаваат луди работи во спалната

Девојките обожаваат луди работи во спалната! Не дека е оваа е некоја си новост, но сепак добро е да се повтори. Нели? Во претпоследниот број на Mens Health има една интересна фотографија, која е дело на Archives of Sexual Behavior, за тоа кои настрани работи девојките почесто ги преферираат за време на сексот, а кои работи ги преферираат поретко. Удирање (нормално, нежно) Влечење за коса (исто нежно) Лисици Умерено, лагано врзување Играње со градите Играње со мраз Фантазија господар и робинка Користење пердуви или крзно Секс помеѓу градите Физичко, вербално понижување Играње со восок од свеќа (ова боли) Екстремно врзување Борење, рвање Значи првата половина од наведените работи се оние кои девојките почесто ги преферираат, додека последните се тие што многу поректо ги преферираат. Сепак, да се стопиш човече.
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девојките обожаваат луди работи во спалната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: