Две девојки направија песна за шампионите: Слави Пирин, слави Егеј...


Вардар направи голем успех и Македонија се уште е во еуфорија. Црвено-црните донесоа огромна радост кај сите Македонци, а така двете Македонки Нев Нешкоска и ...
| | веќе видена | слични

На филмската вечер која ќе се одржи денеска во Кинотека на Македонија со почеток во 20 часот, ќе се прикажува германскиот филм „За една девојка (Шарлин става ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник почнуваат градежните работи за проширување на три паркинзи во населбата ,,Даме Груев”. Со цел непречено одвивање на работата, ги замолуваме сите ...
| | веќе видена | слични

Постои тенка линија меѓу тоа да се биде грижлив партнер кој е секогаш тука за љубов и поддршка и да се биде тука само кога другата личност има проблем. Не сте ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заев бил во дослух со екс шефицата на СЈО, обвини пред два дена пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски кога на прес конференција објави аудио снимка на ...
сите 243 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 340 | | | веќе видена

1 Техничкиот премиер Оливер Спасовски се чуди како не може да се најде одговорен зошто снема обрасци за пасоши. И јас се чудам како можело да снема пасоши. А ...
сите 121 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 190 | | | веќе видена

Во Куманово денеска е ден на жалост по повод трагичниот настан во Романовце во кој по експлозија на плинска боца загинаа три деца, а подоцна на повредите им ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две девојки направија песна за шампионите: Слави Пирин, слави Егеј...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: