„Мапетите“ и „Девојката со тетоважа на змеј“ во кино Милениум

Од вечерва на репертоарот на Градското кино Милениум од 20 и 22:30 часот е филмот на режисерот Дејвид Финчер „Девојката со тетоважа змеј“ („The Girl With The Dragon Tattoo“). Во 158 минутниот американски криминалистички, со примеси на жанровите драма и мистерија филм улогите ги толкуваат Даниел Крејг, Руни Марa, Кристофер Пламер. Во викендите, во термините од 11, 13, 15 и 17:30 часот, во Милениум, се закажани проекциите на фамилијарната американска комедија „Мапетите“ („The Muppets“), во режија на Џејмс Бобин. Улогите во овој 103 минутен филм ги толкуваат: Џејсон Сигел, Ејма Адамс, Зак Галифианакис, Рашида Џонс, Алан Аркин... Билетите за проекциите можат да се купат на касата на кино Милениум, а билетарата работи секој ден од 10:30 до 22:30 часот.
| | веќе видена | слични

На репертоарот на Градското кино Милениум од вчера е американскиот филм "Девојката со тетоважа змеј". Ова филмско остварување кое според жанр е трилер, љубителите на филмската уметност ќе можат да го проследат во терминот од 20 и 22.30 часот. Пред четириесет години, Хариет Вангер исчезнува од традиционалното семејно дружење на островот што го поседува моќниот клан Вангер. Нејзиното тело никогаш не е пронајдено, а нејзиниот вујко е убеден дека нејзиниот убиец е член на неговото поврзано, но дисфункционално семејство. Тој го најмува новинарот Микел Бломквист и тетовираната, проблематична, но вешта компјутерска хакерка Лизбет Саландер за да го истражат целиот случај..." Во главните улоги настапуваат Даниел Крег, Руни Мара и Кристофер Пламер.
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 296 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Неформално кандидатот за претседател од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова ја почна кампањата а веќе и го даде првото интервју. Силјановска во Сител ...
сите 172 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 18 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 257 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 135 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 126 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Мапетите“ и „Девојката со тетоважа на змеј“ во кино Милениум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: