Девојката на Синтија Никсон роди син

Актерката Синтија Никсон, позната како Миранда од серијата „Сексот и градот“, и нејзината долгогодишна партнерка Кристин Маринони го добија синот Макс Елингтон Никсон-Маринони. Податоци за биолошкиот татко не се објавени. Синтија Никсон (44) веќе има две деца од бракот со професорот по англиски јазик Дени Мозес, ќерката Саманта и синот Чарлс. По разводот, актерката во 2003 година почна романса со Кристин (43) со која се свршија во 2009 година. Двете активно учествуваат во кампањата за легализација на геј-бракови. Никсон отворено говорела за својата лезбејска врска. Таа, како што рекла за едно интервју, е горда на себе што не се исплашила од емоциите кои ги почувствувала за жена. - Јас сум само жена вљубена во друга жена. Нема што тука да се сфати, љубовната магија се случува неочекувано и кога најмалку очекувате. Срцето само избира, а јас не сум човек кој го слуша разумот. Горда сум што не се плашев да си признаам дека сум лезбејка - објаснува Синтија. Таа вели дека нејзините деца се согласуваат со ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 214 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 292 | | | веќе видена

Имотот во Чешка на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја зголемува околноста тој да се даде во бегство, продавајќи го огромниот имот од ...
сите 159 | | | веќе видена

Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што доколку одлуката е заснована врз ...
сите 369 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Последните официјални податоци на Државниот завод за статистика го потврдуваат тоа. Економските политики даваат резултат. Просечната плата во месец септември ...
сите 246 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девојката на Синтија Никсон роди син

Од:
До кого (е-маил):
Порака: