Девојката на Роналдо го тужи „Џи кју“

Ирина Шеик тврди дека не се соблекла сосема гола за фотосесијата на магазинот, туку дека фотките се монтирани и ретуширани. Рускиот супермодел Ирина Шеик, која е актуелна девојка на голгетерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, одлучи да го тужи познатиот магазин „Џи кју“ поради монтажа! Таа во последниот број на шпанското издание на магазинот се појави сосема гола, на огромно задоволство на нејзините машки фанови. Но, атрактивната Русинка негира дека позирала без ниту едно парче облека на себе, туку дека на фотосесијата била во долна облека, која потоа при обработката на фотографиите компјутерски била отстранета. Модната агенција на манекенката „Елит модел менаџмент“ објави соопштение во кое се наведува дека фотографиите во кои Ирина изгледа сосема гола претставуваат лажење на јавноста, како и тоа дека не се одобрени од нивна страна во текот на авторизацијата на интервјуто и фотките за едиториалот. Наводно и самата манекенка не ги видела фотографиите до објавувањето во магазинот, а со нив бил нарушен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девојката на Роналдо го тужи „Џи кју“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: