(Видео) Приведената скопјанка тврди дека ја однеле во полициска станица без никаква основа

3 копии

Девојката која завчера објави видео на кое пуши марихуана на улица во Скопје, вчеравечер беше приведена во Градскиот парк , на фестивалот „Конопфест“. По излегувањето од полициска станица, таа се огласи на Фејсбук. „Ме уапсија без некаква основа. Налогот за претрес го донесоа отпосле“, тврди Моника. Таа вели дека при претресот, кај неа не било пронајдено ништо. Таа вели дека не е дилер, туку активист кој се бори за легализација на марихуаната. Моника вели дека полицајците ја уапсиле затоа што, како што ѝ рекле, била лош пример за малдите. извор: Makfax
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопјанката Моника Ристеска, објави ново видео како пуши марихуана, но сега видеото е снимено во нејзиниот дом. Во него таа прашува: „Дома дозволено е?“. Девојката во четвртокот објави видео како пуши марихуана по скопските улици, а во петокот беше приведена во Градскиот парк во Скопје на информативен разговор. Таа се претставува голем поборник за легализација на марихуана и постојано објавува видеа и материјали за канабисот. Posted by Monique Konopova on Saturday, April 21, 2018 Благодарам за поддршката! Јас не сумдилер, туку активист, а законот ме прави криминалец! Ве замолувам за лајк на www.facebook.com/420macedonia и да ги поканите вашите пријатели за да се шири вистината за канабисот. Не заборавајте секојдневно да го посетувате нашиот блог на кој постојано објавуваме интересни и корисни информативно-едукативни објави за канабисот на македонски јазик <3 www.420macedonia.blogspot.mkОва е нашиот сајт – www.420macedonia.come-mail: 420macedonia@gmail.com Posted by Monique Konopova on Sunday, April 22, 2018
| | веќе видена | слични
4 копии

Моника Ристеска која беше приведена, бидејќи на јавно место пушеше марихуана, а потоа пуштена, повторно објави видео како пуши џоинт, но овој пат дома. Таа во видеото објавено на нејзиниот фејсбук-профил, прашува дали пушењето е дозволено дома и воедно констатира дека е богохулие да се забрани оваа лековита билка.
| | веќе видена | слични

Моника Ристеска која беше приведена поради тоа што пушеше марихуана на улица, па беше пуштена објави ново видео. Повторно си пали џоинт предкамера и прашува: „Дома дозволено е?“ Во видеото објавено на нејзиниот фејсбук профил таа порачува дека богохулие е да се забрани како што вели оваа лековита билка.
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска со почеток во 12 часот, Градскиот дувачки оркестар ќе одржи променаден концерт со познатите таканаречени „Чекорници“ во Градскиот парк во Скопје. На оваа музичка променада, ќе биде изведена следната програма: Младинска чекорница, Вардаре македонски, Патриотска чекорницa, Дикси парада, Вашингтон пост марш, 3-та Македонска бригада, Огномет на слободата, Во спомен на Ваташа, Работнички и За сите деца Градскиот дувачки оркестар е составен од членови, главно професионални музичари, како и студенти на Факултетот за Музичка уметност во Скопје. Досега, има настапувано на речиси сите значајни манифестации, државни празници, најразлични настани, давајќи им свечана нота на истите. На репертоарот на оркестарот се наоѓаат дела на Добсшески, Милер, Харисон, Макартни, Леј, Моцарт, Андерсон, Манквина, Верди, Штраус, Ленон...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во 18 часот и 15 минути во Градски парк Скопје од слобода е лишена 30-годишната М.Р. од Скопје. таа е уапсена поради основано сомнение за сторено кривично дело по член 215 и член 216 од КЗ на РМ. Се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Девојката која завчера објави видео на кое пуши марихуана на улица во Скопје, а вчера беше приведена во Градскиот парк, на фестивалот „Конопфест“, сними ново видео откако беше пуштена од полициска станица. „Ме уапсија без некаква основа. Налогот за претрес го донесоа отпосле“, вели Моника и тврди дека при претресот, кај неа не било пронајдено ништо. Posted by Monique Konopova on петок, 20 Април 2018 Вели дека не е дилер туку активист и се бори за легализација на марихуаната. Posted by Monique Konopova on петок, 20 Април 2018
| | веќе видена | слични

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 746 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 301 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 174 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Блерим Река заедно со сопругата го оствари своето право на глас во основното училиште „Живко Брајковки“ во општина Бутел. Порача дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Уше од самиот почеток на следната недела нашата држава ќе подпадне под влијание на СИЛНО југозападно воздушно струење па така особено од среда кон нашата ...
сите 167 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Приведената скопјанка тврди дека ја однеле во полициска станица без никаква основа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: