Се заканувал со нож и барал да јаде без да плати

Охриѓанец со нож им се заканувал на вработени во пекарница во Охрид и барал јадење без да плати. Полицијата против А.Д. (25) поднела кривична пријава за загрозување со опасно орудие при караница или тепачка. Според пријавата, во вторникот околу еден часот, пријавениот дошол во пекарницата „Лихнидос“ во трговскиот центар „Амам“ и од продавачките побарал да му дадат да јаде без да плати. Тогаш еден од вработените се јавил на својот татко Д.Ф. (42) и го известил за случајот. Kога Д.Ф. дошол пред пекарницата, го затекнал пријавениот, кој во раката држел нож, по што вооружениот почнал гласно да вика и му се заканувал дека ќе го повреди. Д.Ф. се обидел да го смири по што тој го ставил ножот во џеб, но во еден момент со тупаница го удрил по лицето по што побегнал. По нападот, Д.Ф. се упатил во охридската болница, каде што побарал лекарска помош, а за случајот ја известил полицијата.
| | веќе видена | слични

Полицијата во Крушевац ја уапсила 19-годишната Анита Д., бидејќи вчера наутро со нож го прободела своето 22-годишно момче Владимир М. Според информациите, тие двајца се скарале, а во момент на бес девојката од масата го земала ножот и го прободела Владимир Момчето во стабилна состојба е примено во болница и не е во животна опасност. Девојката го признала инцидентот и рекла дека сетоа тоа го направила во афект. По одлука на судијата одреден не ѝ е одреден притвор, бидејќи девојката претходно не била поврзана со криминал.
| | веќе видена | слични

Полицијата од Крушевац ја уапси 19- годишната Анита, бидејќи вчера наутро, по расправија со своето момче, со нож го избоде. Тие двајцата се скарале и во налет на бес, девојката го земала ножот од работната маса и го прободе во гради. Момчето е пренесено во болница и не е во животна опасност, а Анита е приведена и сослушана па пуштена на слобода и за неа е пишана кривична и судската постапка ќе оди по редовна постапка. Таа неофицијално признала дека го направила делото во афект, но ослободена е поради тоа што е млада и досега извршено никаков криминал- рекол судијата.
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се заканувал со нож и барал да јаде без да плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: