Штипјани со шприц ѝ вбризгале на 17-годишна девојка непозната течност

2 копии

Штипјаните С.Ѓ.(23), Д.Ј.(20) и Е.Д.(20), според пријавата во полиција на седумнаесетгодишната Е.П., на 17 февруари годинава околу 8 часот, на улицата Страшо Пинџур ја пресретнале и насилно ја внеле во автомобил. Според она што девојката го кажала во полиција, тројцата ѝ ги врзале рацете, со шприц ѝ вшприцале непозната течност во рака и во нога, по што насилно ја исфрлиле од возилото и девојката паднала во бессознание. Потоа таа била пренесена на лекување во Клиничките центри во Штип и во Скопје. Од страна на СВР-Штип извршени се разговори со наведените лица и по целосно расчистување и документирање на случајот, против тројцата штипјани ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.
| | веќе видена | слични

Во сведочењето во полиција девојчето изјавила дека тројца момчиња насилно ја качиле во автомобил Грабнувачите гаселе догорчиња од нејзините раце Во центарот на Штип била киднапирана и дрогирана 16-годишна девојка од три лица на возраст од 20 до 23 години, кои ја пресретнале на улицата Страшо Пинџур. Таа, според исказите дадени пред два дена во полицијата, рекла дека 22 дена лекарите во Штип и во Скопје се бореле за нејзиниот живот. Како последица на дрогата паднала во кома. Во сведочењето на девојчето, таа го познавала едниот од напаѓачите, без да се сомнева отишла кон него. Кога се доближила тие сосила ја качиле во автомобил, каде што веќе имало подготвени шприцеви со дрога. Освен што ја дрогирале, насилниците гаселе догорчиња од нејзините раце, по што таа ја загубила свеста. - По пријавување на настанот лицата се повикани на разговор во полицијата. Едниот од нив целосно го призна делото, а другите го негираа. Против двајца од нив ќе биде поднесена кривична пријава за кривично дело грабнување и ...
| | веќе видена | слични

Тројца штипјани се осомничени дека стојат зад грабнувањето, дрогирањето и бруталното мачење на седумнаесетгодишно девојче од градот кое се случи минатиот месец, информираше МВР. Станува збор за С.Ѓ. (23), Д.Ј. (20) и Е.Д. (20) против кои локалната полиција поднела кривични пријави за грабнување и за овозможување употреба на дрога. Тие ќе бидат изведени пред истражен судија, кој најверојатно ќе им одреди притвор. Според полициските информации тие, минатиот месец, ја пресретнале Е.П. (17) на улицата "Страшо Пинџур", во центарот на Штип, и насилно ја внеле во нивниот автомобил. Насилниците лесно го совладале девојчето на кое му ги врзале рацете, а потоа ја издрогирале, вбризгувајќи ја дрогата со шприц во ногата и раката. Ако тоа не било доволно, тие почнале и садистички да се изживуваат гаснејќи и цигари од рацете. Дрогата, шокот и болката биле доволни таа да ја изгуби свеста. - Тројцата, пред неполн месец, среде бел ден од центарот на Штип ја киднапирале малолетничката, насилно ја внеле во автомобил и ја ...
| | веќе видена | слични

На 15.03.2012 година, во 10,00 часот, во СВР Штип Е.П.(17) од Штип пријави дека на 17.02.2012 година, околу 08,15 часот во Штип на ул. „Страшо Пинџур“,, С.Ѓ.(23), Д.Ј. (20) и Е.Д.(20), сите од Штип ја пресретнале и насилно ја внеле во патничко возило, а откако и ги врзале рацете со шприц и ставиле непозната течност во рака и во нога, насилно ја исфрлиле од возилото и паднала во бесознание. Истата потоа била пренесена на лекување во Клиничките центри во Штип и во Скопје. Од страна на СВР Штип извршени се разговори со наведените лица и по целосно расчистување и документирање на случајот, против С.Ѓ. и Д.Ј. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.. Извор: МВР
| | веќе видена | слични

Штип, 16 март - Седумнаесет годишна штипјанка пред еден месец била киднапирана и издрогирана од тројца штипјани, а откако се разбудила ги пријавила своите киднапери. Како што соопшти денес Министерсвото за внатрешни работи, 17-годишната Е.П. вчера во полициска станица пријавила дека пред еден месец на ул. „Страшо Пинџур“,, 23-годишниот С.Ѓ. и 20-годишните Д.Ј. и Е.Д. ја пресретнале и насилно ја внеле во патничко возило. Откако и ги врзале рацете, насилниците со шприц и ставиле непозната течност во рака и во нога, насилно ја исфрлиле од возилото, по што девојката паднала во бесознание. Девојката потоа била пренесена на лекување во Клиничките центри во Штип и во Скопје.Според информации од штипската полиција, девојката била во кома подолго време, а нејзините родители, ниту лекарите не знаеле што и се случило. Според нејзината пријава, минатиот месец тројца штипјани на возраст од 20 и 23 години, ја пресретнале и на сила ја внеле во автомобил. Откако и ги врзале рацете, со шприц и ставиле непозната течност во ...
| | веќе видена | слични

Фатени тројцата киднапери кои пред неполн месец киднапирале 17 годишна штипјанка. Откако и се подобрила здравствена сосстојба, девојката дури вчера случајот го пријавиле во полиција. Поради бесознанието во кое се наоѓала речиси еден месец, девојката се сеќавала само дека била киднапирана утрото пред училиштето. Тројца мажи насилно ја турнале во автомобил, ја однеле кај автобуската станица и со шприц и вбризгале некаква течност. Девојката потоа се онесвестила. Полицијата се уште истражува дали девојката била силувана, а од разговорите со лекарите точно ќе знаат колку време била во кома. Трите момчиња, кои се на дваесетгодишна возраст, добија кривични пријави.
| | веќе видена | слични

Тројца штипјани киднапирале 17-годишна девојка. Како што соопшти полицијата, тинејџерката завчера пријавила дека на 17 февруари околу 8,15 часот на улицата „Страшо Пинџур“ во Штип била пресретната од С.Ѓ. (23), Д.Ј. (20) и Е.Д. (20), кои насилно ја внеле во автомобил. „Откако и' ги врзале рацете, со шприц и' ставиле непозната течност во рака и во нога, насилно ја исфрлиле од возилото и паднала во бессознание“, информираат од полицијата. Девојката била пренесена на лекување во клиничките центри во Штип и во Скопје. Полицијата отвори истрага и го расчистува случајот.
| | веќе видена | слични

КИДНАПИРАНА И ЅВЕРСКИ ИЗМАЧУВАНА МАЛОЛЕТНИЧКА ОД ШТИП Седумнаесетгодишна ученичка минатиот месец била грабната на улица од тројца нејзини сограѓани, кои ја дрогирале и се изживувале врз неа, па кога девојката паднала во кома, ја фрлиле на улица. Еден месец по грабнувањето, кога малолетничката се освестила и ја напуштила болницата, заедно со нејзината мајка случајот го пријавиле во полиција, по што биле уапсени С.Џ. ( 23), Д.Ј. ( 20) и Е.Д. (20), со кои се познавала. Како што дознаваме, двајца од уапсените одрекувале дека ја грабнале и ја малтретирале малолетничката. За разлика од нив, пак, С.Џ. признал дека тој со шприцови $ вшприцувал на девојката некаква течност, без да открие за каква супстанција се работи, од која девојчето речиси еден месец било во кома. Настанот се случил на 17 февруари, околу 8 часот, на улицата Страшо Пинџур, кога киднаперите сопреле со автомобилот и со сила ја внеле девојката внатре, по што еден од нив и` ги врзал рацете за седиштето. Потоа почнале со ѕверското измачување. Додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седумнаесет годишна девојка од Штип била киднапирана и насилно најверојатно, издрогирана од три лица. Случајот бил пријавен вчера. Според информациите на полицијата, малолетната Е.П на 17 февруари на улицата „Страшо Пинџур“, била пресретната ... Седумнаесет годишна девојка од Штип била киднапирана и насилно најверојатно, издрогирана од три лица. Случајот бил пријавен вчера. Според информациите на полицијата, малолетната Е.П на 17 февруари на улицата „Страшо Пинџур“, била пресретната со автомобил во кој се наоѓале С.Ѓ.(23), Д.Ј. (20) и Е.Д.(20), сите од Штип. Насилно је внеле во автомобилот, и ги врзале рацете и во ногата со шприц и вбризгале течност. Откако девојката паднала во бесознание, ја исфрлиле од возилото. Девојката потоа се лекувала во Штип и на Клиниката во Скопје. Штипската полиција работи на целосно расветлување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Малолетничка од Штип речиси еден месец лежела во бессознание на клиниките во Штип и Скопје, откако тројца штипјани ја издрогирале со непозната течност. Седумнаесетгодишната штипјанка била нападната и издрогирана на 17-ти минатиот месец, а случајот во полиција бил пријавен дури вчера. Според информации од штипската полиција, девојката била во кома подолго време, а нејзините родители, ниту лекарите не знаеле што и се случило. Според нејзината пријава, минатиот месец тројца штипјани на возраст од 20 и 23 години, ја пресретнале и на сила ја внеле во автомобил. Откако и ги врзале рацете, со шприц и ставиле непозната течност во раката и ногата, ја исфрлиле од возилото, по што девојката паднала во бессознание. Девојката била пренесена на лекување во Клиничкиот центар во Штип, а потоа била пренесена и во Скопје. Полицијата извршила разговори со осомничените и против двајца од нив поднесена е кривична пријава. Девојката не можела да го препознае третото лице кое учествувало во нападот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 184 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија се спремни да дозволат кратко одложување на датумот за излегување на Велика Британија од Унијата доколку британскиот Парламент ...
сите 202 | | | веќе видена

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 172 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Српскиот суд ослободи две лица кои во саботата влегоа во зградата на РТС, а претседателот Вучиќ најави и дека ќе ги амнестира експресно осудените кои се судени ...
сите 220 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина ...
сите 99 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипјани со шприц ѝ вбризгале на 17-годишна девојка непозната течност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: