Девојка со Даунов синдром стана заштитно лице на светска козметичката компанија

Кејт Грант, 20-годишната девојка од Ирска со Даунов синдром, стана заштитно лице на козметичката куќа „Бенефит“. Оваа компанија ја избра Кејт откако ...
| | веќе видена | слични

Расел О Грејди е името на човекот кој после 32 години служба во Мекдоналдс во Сиднеј се пензионираше. Но, оваа вест и не би била нешто посебно, доколку не ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

20 годишната девојка со Даунов синдром, Кејт Гранt стана ценет модел и бренд амбасадорка на козметичката куќа Бенефит. Кејт живее во Северна Ирска, добитничка ...
| | веќе видена | слични

 „Не дозволувам Дауновиот синдром да ме дефинира. Јас сум Кејт!“, вели инспиративната девојка од Ирска. Кејт Грант (20) е девојка со Даунов синдром од Ирска, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 455 | | | веќе видена

Европските медиуми ја пренесуваат информацијата на “Дејли Телеграф“ утрово дека британската премиерка, Тереза Меј, ја разгледува можноста за измени на ...
сите 401 | | | веќе видена

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. ЈП „Македонија пат" апелира на внимателно возење и прилагодување ...
сите 143 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девојка со Даунов синдром стана заштитно лице на светска козметичката компанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: