Пронајдено девојче пo три месеци од убиството на нејзините родители


Девојчето од американската држава Висконсин е прогласена за исччезната по бруталното убиство на нејзините родители пред три емсеци . Била најдена вчера вечер по 87 дена од страшното убиство . Ја нашла жена во гратчето Гордон , додека го шетала кучето и тоа 112 километри подалеку од нејзиниот дом. Таму брутално беа убиени нејзините родители на возраст од 56 и 46 години , по што девојчето беше прогласено за исчезнато. Тие биле застрелани додека спиеле во еден часот по полноќ. Девојчето побарало помош од жената , која заедно со неа се стрчала до првата куќа од каде повикале итна помош. Девојчето било изгладнето и запуштено , а на нозете имало преголеми чевли. #FBIMilwaukee needs your help, as the search continues to bring home 13 year old Jayme Closs, now missing & endangered after her parents were found dead in their home in Barron, WI early this week. Call the tip line 1-855-744-3879. #FindJayme pic.twitter.com/rNELlQKJb6 — FBI Milwaukee (@FBIMilwaukee) October 17, 2018 Луѓето од чиј дом се јавила ја прашале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку дена откако тинејџерката од Висконсин Џејми Клос (13) успеа да побегне по 3 месеци заробеништво, објавени се застрашувачки детали за условите во кои ја држел нејзиниот киднапер и убиец на нејзините родители. Минатиот октомври Џејк Петерсон (21) ги убил родителите на девојчето, а неа ја киднапирал. Таа се водела за исчезната се до минатиот четврток кога успеала да побегне. Петерсон е уапсен, а на истражителите им ги признал сите свои недела и раскажал како се испланирал. Тој ја следел неколку дена, а на денот на злосторството на 15 октомври, Петерсон отишол до куќата на семејството Клос. Пукал во бравата и влегол во куќата. Прво го убил таткото на тинејџерката. Мајката и ќерката кои тоа време се скривале во бањата, ги пронашол по неколку минути. Ја натерал мајката Денис да и залепи леплива лента преку устата на својата ќерка, а потоа со сачмарка и пукал на мајката во глава. Тинејџерката ја извлекол надвор, и ја пикнал во багажникот на автомобилот. Ова ментално болно момче, тинејџерката ја одвел на 105 ...
| | веќе видена | слични

 Еден возач во Минесота направил видео од кое цел свет е згрозен. Инцидентот се случил очигледно бидејќи 2-годишното девојче, заедно со седиштето, не било доволно добро наместено и прицврстено во автомобилот. Мајката, која била зад воланот, кога сфатила што се случува, се вратила на местото на несреќата, но сега се соочува со тужби за недоволна грижа и невнимание. „Да не ми се случеше пред очи, немаше да верувам во приказната,“ гласела изјавата на Чедар Мок, кој всушност го снимил видеото и прв му пружи помош на 2-годишното девојче. За среќа, девојчето е без сериозни повреди. Видеото кое не сакаме да веруваме дека е реално, но за жал...
| | веќе видена | слични
8 копии

Деветгодишно девојче од Читлук во Босна и Херцеговина починала во неделата во болница во Задар, откако настанале компликации за време на итен превоз за Загреб, пренесуваат хрватските медиуми. Девојчето било примено во саботата во Универзитетската клиничка болница во Мостар во многу тешка состојба на сепса, која била предизвикана од сипаници (варичела) и бактериска суперинфекција, пренесе Индекс.хр. Според соопштението на Универзитетската клиничка болница во Мостар, отстрането е сомневањето за неадекватен лекарски третман. Како што објаснуваат докторите, најверојатна причина за смртта на девојчето се сипаниците кои биле искомплицирани од бактериска суперинфекција на кожата и меки честици. Докторите веднаш започнале со антибиотска терапија, но набрзо следело изразено влошување на дишењето, поради што со возило на брза помош се обиделе девојчето да го пренесат во Клиниката за инфективни болести.
| | веќе видена | слични

Девојче од Читлук кое почина во неделата во болница во Задар примено е во саботата во болница во Мостар во тешка состојба на сеспа, предизвикана од морбили и бактериска суперинфекција. Деветгодишното девојче од Босна и Херцеговина кое починало во болница во Зада откако настапиле компликации за време на итниот превоз за Загреб, примено е во саботата во Универзитетската клиничка болница во Мостар во тешка состојба. Според соопштението на Универзитетската клиничка болница во Мостар, отстрането е сомневањето за неадекватен лекарски третман. Како што објаснуваат докторите, најверојатна причина за смртта на девојчето се сипаниците кои биле искомплицирани од бактериска суперинфекција на кожата и меки честици. Докторите веднаш започнале со антибиотска терапија, но набрзо следело изразено влошување на дишењето, поради што со возило на брза помош се обиделе девојчето да го пренесат во Клиниката за инфективни болести.
| | веќе видена | слични

Џејми Клос (13 ) преживеала три месеци вистински хорор, по убиството на нејзините родители во нивниот дом во Висконсин.  Родителите и биле убиени од сачмарка во нивниот дом , а девојчето е прогласено за исчезнато. По цели три месеци , таа се појави во мало место на 112 километри минатиот четврток , ослабната , измалтретирана и нечиста. Рекла дека успеала да му избега на киднаперот. Полицијата набргу  го уапси 21 годишниот Џек Петерсон , кој признал дека ги убил родителите на Џејми и раскажал дека го планирал убиството и грабнувањето. Тој го забележал девојчето кога излегувала од училишниот автобус , додека одел на работа во фабриката за сирење. Веднаш знаел дека мора да ја има и дека ќе ја грабне. Почнал да го планира убиството и грабнувањето. Петерсон раскажал дека дента ја избричил главата за да не остави траги ид коса , на автомобилот ги сменил табличките и го прилагодил да не може да се отвора од внатре. Така подготвен ја зел сачмарката и околу 1 часот по полноќ упаднал во куќата на семејството Клос. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

19-годишниот убиец најпрвин се обидел да се брани тврдејќи дека станува збор за несреќен случај, но обвинителите разоткриле што точно направил. Џонатан Фаир од Чикаго е обвинет за убиство на 4-годишното девојче Скајлер Мендез во Лејк Сити на Флорида, пренесуваат американските медиуми. Причината за ова страшно злосторство е бизарна – девојчето, инаку ќерка од првиот брак на девојката на Фаир, поради невнимание, истурило сок врз неговата гејминг конзола. Тој поради тоа збеснал и крвнички го претепал девојчето до смрт. Откако сфатил што направил, претепаното девојче го однел во болница, но веќе било прекасно и докторите за жал не успеале да го спасат животот на Мендез. Неговата девојка и мајка на несреќното девојче не била дома кога се случило ова монструозно злосторство. Фаир најпрвин се обидел да се оправда дека станува збор за несреќен случај, но веќе било јасно за што станува збор. Докторите утврдиле нагмечување на мозокот и уште низа на фатални повреди од силните удари кои што ги претрпело девојчето. На ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Девојче на возраст од 3,5 години е првата жртва на грипот во Босна и Херцеговина, јавија локални медиуми. Директорката на Здравствениот дом во Зеница, Селведина Сарајиќ Спахиќ потврди за Дневни аваз дека девојчето починало по компликации предизвикани од грип. Тоа имало и тешка мусклулна дистрофија. Девојчето живеело со самохрана мајка во селото Ораховац во близина на Зеница. Во БиХ има зголемен број заболени од грип, но во државата не е прогласена епидемија.Главни причинители на сезонскиот грип оваа година во БиХ се вирусите тип А – H1N1 и H3N2.
| | веќе видена | слични

Три и пол годишното девојче од Зеница е првата жртва на грипот во БиХ годинава, соопштуваат од болницата. Девојчето починало во текот на неделава од компликации предизвикани од грип, а боледувало и од тешка мускулна дистрофија. Девојчето на пат кон болницата добило нагон за кашлање и се задушило. Девојчето , кое живеело со својата самохрана мајка , во четвртокот било погребано во селото Ораховица во близина на Зеница.  
| | веќе видена | слични

Тринаесетгодишната Џејми Клос е пронајдена на улица Гордон во американската сојузна држава Висконскин, бидејќи пред три месеци без трага исчезна во ноќта кога нејзините родители, Џејмс и Денис Клос, беа застрелани во семејната куќа во соседен Барон. Неименувана учителка од Гордон вчера го шетала своето куче кога ѝ пришло слабо и нешелано девојче со преголеми чевли и ја замолила да ѝ помогне. -Јас сум Џејми Клос. Ве молам викнете полиција – преколнувало девојчето. Избезумената жена ја препознала и штом видела дека цела Америка ја бара 3 месеци, ја фатила за рака, истрчале до најблиската куќа и повикале полиција. Вознемиреното дете одбило храна и вода, но затоа го прегрнала семејното куче. Десет минути подоцна уапсен бил маж осомничен за нејзино киднапирање. Властите молчат, но можно е тој да ги убил Клосови.
| | веќе видена | слични

Останато

Рашела Мизрахи, која вчера рано наутро беше разрешена од министерка за труд и социјална политика, и беше постојано мета на антисемитски напади од лица блиски ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 169 | | | веќе видена

Пратеничката Лилјана Поповска од ДОМ го обезбедила последниот глас што недостигаше за донесување на Законот за јавно обвинителство, кој денеска беше усвоен со ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Европски совет Шарл Мишел вечерва организира неформална вечера за лидерите од Европската Унија и од Западен Балкан. Според него состанокот е ...
сите 596 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 325 | | | веќе видена

Вардар одигра перфектен меч против Мотор Запорожје и го обезбеди пласманот во осминафиналето на Лигата на шампионите, но за таа брилијатна партија дојдоа и ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајдено девојче пo три месеци од убиството на нејзините родители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: