Утре под мотото „возиме кон иднината“ ќе се одржи „Ролер трката 2018“

3 копии

Под мотото „Возиме кон иднината“, утре 25 април (среда) , во 12 часот по седми пат ќе се одржи Ролер трката. Стартната позиција ќе биде на бул.„Илинден“, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Детскиот културен центар - Карпош и Град Скопје од утре (3 мај) до 6 мај 2018 година, го организираат интернационалниот фестивал за класична гитара „Тремоло“. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
2 копии

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 167 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, ...
сите 210 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско ...
сите 208 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 158 | | | веќе видена

Барањето на Владата – ВМРО-ДПМНЕ да достави предлози во вид на амандмани околу предлог-законот за Обвинителството, македонската опозиција го нарекува обид за ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре под мотото „возиме кон иднината“ ќе се одржи „Ролер трката 2018“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: