Град Скопје покровител на деветото издание на „вечери на женски права“


5 копии

И оваа година, со голем број на проекции, изложби и дебати ќе се одржи деветтото издание на манифестацијата „Вечери на Женски права". Вечерите на женски права ...
| | веќе видена | слични

Со ова се приклучува на иницијативата на евро-комесарката за дигитална економија и општество, Марија Габриел, соопштуваат од МИОА. „Ќе бидам искрен и ќе кажам ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На настанот „Жените во дигитализацијата“, министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, најави дека повеќе нема да прифаќа да бидам ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Во Младинскиот културен центар вчера со голем број проекции, изложби, музички настапи и дебати се одржа деветтото издание на манифестацијата „Вечери на женски ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
2 копии

08.03.2018 Општина Кочани се обврза да ги преземе сите мерки што и стојат на располагање за подобрување на родовата еднаквост на локално ниво. Во тие рамки, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 255 | | | веќе видена

Груевски ќе се врати во Република Македонија и тука ќе ја отслужи казната. Наводите во барањето за азил се целосно лажни и очекуваме дека унгарските власти ќе ...
сите 785 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 296 | | | веќе видена

Унгарскиот европратеник од Зелените, Бенедек Јавор, му испрати официјално писмо на еврокомесарот за миграција и внатрешни работи, Димитрис Аврамопулос, во кое ...
сите 785 | | | веќе видена

Последните официјални податоци на Државниот завод за статистика го потврдуваат тоа. Економските политики даваат резултат. Просечната плата во месец септември ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје покровител на деветото издание на „вечери на женски права“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: