На детскиот ликовен камп во Пелинце твореа и лицата со попречености

Талентирани основци од кумановските училишта го завршија осмото издание на Детскиот ликовен камп во Меморијалниот центар АСНОМ во селото Пелинце , на кој ...
| | веќе видена | слични

Владата на седница го разгледа извештајот за реализација на планот за спроведување на Националната стратегија за изедначување на правата на лицата со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 278 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На детскиот ликовен камп во Пелинце твореа и лицата со попречености

Од:
До кого (е-маил):
Порака: