Детскиот фестивал „ПОТОЧИЊА“ 2017 на 8 – 9 април во Македонска опера и балет

7 копии

Со пристигнување на пролетта, на 8 – 9 април во Македонска опера и балет пристигнува и новото 14-то издание на детскиот фестивал „Поточиња“. Најмалите љубители на музиката ќе можат да проследат 15 нови песнички и да уживаат во неповторливата детска забава за која ќе се погрижат солистите и хорот на детскиот фестивал „Поточиња“, како и маскотата „Поки“ во улога на водител. Организаторот Пап Продукција информира дека на репертоарот се 6 претстави со почеток од 11:00, 13:00 и 19:00 часот. Билетите по цена од 200 денари се во продажба на билетарата на МОБ, Југотон, касата на Универзална сала и продажната мрежа МК Тикетс.
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалите љубители на музиката ќе можат да проследат 15 нови песнички и да уживаат во неповторливата детска забава за која ќе се погрижат солистите и хорот на детскиот фестивал „Поточиња", како и маскотата „Поки" во улога на водител.Со пристигнување на пролетта, на 8 и 9 април во Македонската опера и балет пристигнува и новото, 14. по ред издание на детскиот фестивал „Поточиња". Најмалите љубители на музиката ќе можат да проследат 15 нови песнички и да уживаат во неповторливата детска забава за која ќе се погрижат солистите и хорот на детскиот фестивал „Поточиња", како и маскотата „Поки" во улога на водител.Организаторот Пап Продукција открива дека на репертоарот се 6 претстави со почеток од 11, 13 и 19 часот, а билетите по цена од 200 денари се веќе во продажба и може да се најдат на билетарницата на МОБ, Југотон, касата на Универзална сала и продажната мрежа на МК Тикетс.
| | веќе видена | слични

Организаторите на детскиот фестивал „Поточиња“, особено популарен кај најмалите, и' закажуваат нова средба на публиката на 8 и 9 април во Македонската опера и балет. Нека потечат поточињата, време е за ново 14. издание на фестивалот од кој секоја година излегуваат детски хитови. Најмалите љубители на музиката ќе можат да проследат 15 нови песнички и да уживаат во неповторливата детска забава за која ќе се погрижат солистите и хорот на детскиот фестивал „Поточиња“, како и маскотата „Поки“ во улога на водител. Од „Пап продукција“, организатор на фестивалот, информираат дека на репертоарот се шест претстави со почеток од 11 ч., 13 ч. и 19 ч., а билетите по цена од 200 денари се веќе во продажба на билетарницата на МОБ, „Југотон“, касата на Универзална сала и продажната мрежа „МК тикетс“.
| | веќе видена | слични

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 158 | | | веќе видена

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 228 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 74 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 159 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 197 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 13 | | | веќе видена

Австрискиот министер за внатрешни работи, Херберт Кикл, рече дека и понатаму се разговара со земји од Западен Балкан за основање центри за прифаќање азил во ...
сите 69 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Детскиот фестивал „ПОТОЧИЊА“ 2017 на 8 – 9 април во Македонска опера и балет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: