КОЈ Е ЗА ФАНКИ НАКИТ: Промоција на новата колекција „Инфлуенсер“ на Еми Норис

Парчињата се изработени од метал и плексиглас со детали од дрво, гума, плута, принтови и сл. Дизајнерката Еми Норис вечерва ќе ја претстави својата нова колекција „Инфлуенсер“ во „Јавна соба“ со почеток во 20 часот. Колекцијата е конципирана како сетови накит: алки, ѓердани и обетки. Парчињата се изработени од метал и плексиглас со детали од дрво, гума, плута, принтови и сл. - Инспирирана е од орнаментиката на кругот, квадратот и триаголникот кои австрискиот сликар Густав Климт ги користел во своите дела и кои го симболизираат женскиот и машкиот еротицизам - вели дизајнерката. #influencer #eminoris#necklace #metal #rings #unique #statement #classy #limitededition #newcollection #contemporary #elegant #modern #catwalk @dgjurovska @marsinbymaria A post shared by emi.noris.funkaholic
| | веќе видена | слични

Детската имагинација е бесконечна, колоритна, игрива и креативна. Токму таква е и новата колекција бајковити фустани за посебни прилики за девојчиња, што ја креираше модната куќа Елена Лука. Романтичната естетика е застапена во целата колекција која се состои од уникатно дизајнирани фустани со рачно доработени детали како што се флоралните апликации и впечатливите везови, што им даваат неповторлив, магичен изглед. Кроевите се лелеави, асиметрични, претежно во „принцеза" стил, а колоритот варира од нежни и пудрести тонови, па се до интензивни нијанси на црвената боја. Новата колекција Елена Лука ја презентираше преку симпатичен едиторијал низ детската игра на прекрасните Лина, Анастасија и Талија.
| | веќе видена | слични

Кајли Џенер само што ја претстави новата колекција на маскирана облека, а веќе се сретна со озбилни обвинувања дека идеите ги украла. Во четврток на страната на интернет продавницата, лансирана е колекција на костими за капење, облека, капи и запалки со маскиран принт, меѓутоа една компанија од Њујорк имаше скоро идентична колекција пред Џенер. За работата да биде уште полоша, Тизита Балемли, директорката на PluggedNYC, на Инстаграм сподели мејлови кои и ги праќаа асистентите на Кајли за парчињата облека од PluggedNYC колекцијата.
| | веќе видена | слични

Дизајнерката Еми Норис има нова колекција накит која претставува продолжување на панк бунтовната приказна од модната колекција „Фанкахолик". Колекцијата е насловена „Инфлуенсер" и се состои од сетови накит: алки, огрлици, ланчиња и обетки. Изработена е од метал и плексиглас со детали од дрво, гума, плута, принтови и слично. „Дизајнот на колекцијата е инспириран од орнаментиката на кругот, квадратот и триаголникот кои Австрискиот сликар Густав Климт ги користел во своите дела и кои го симболизираат женскиот и машкиот еротицизам", вели дизајнерката. Дел од фотографиите за колекцијата се резултат на соработката на дизајнерката со модната блогерка Дани Ѓуровска, дизајнерката Марија Трајанова и фотографот Дарко Митев.
| | веќе видена | слични

Креирајќи го концептот за својата нова ресорт колекција, Донатела Версаче го однесе својот тим на истражувачко патување низ Лос Анџелес, со цел да се соживеат со духот на градот и ритмично да го имплементираат во својот дизајн. Затоа и колекцијата е поделена во неколку сегменти кои го прикажуваат Лос Анџелес во неговите различни расположенија: од опуштените лежерни денови на плажа до летните коктел забави. Она што ги поврзува сите парчиња во оваа колекција се секогаш присутните елементи на рок супкултурата, преку кожените јакни и здолништа како и нитните што доминираат во изборот на детали. Она што е поразлично во однос на оној карактеристичен Версаче израз, е посуптилниот приказ на сексапилот. Секако повторно е присутен, но во една посмирена форма. Деловниот изглед е исто така застапен, но преку модифицирано издание на класичниот костум, здолништата имаат отворено високи шлицови додека под сакото се носат кратки топови. Колекцијата е финиширана со колоритни летни плетива вметнати во дизајнот на фустаните за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 290 | | | веќе видена

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 210 | | | веќе видена

Имотот во Чешка на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја зголемува околноста тој да се даде во бегство, продавајќи го огромниот имот од ...
сите 160 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 175 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ Е ЗА ФАНКИ НАКИТ: Промоција на новата колекција „Инфлуенсер“ на Еми Норис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: