Српско шоу во НБА лигата: Јокиќ со маалска финта го посрамоти цел тим на Лос Анџелес


3 копии

Никола Јокиќ пред само два дена влезе во историјата откако стана само третиот кошаркар кој најбрзо стигнал до 20 трипл-дабл учиноци во НБА лигата, а навистина ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Играчите на Сан Антонио и на Оклахома синоќа одиграа одличен натпревар, а Спарс стигнаа до победа по дури две продолженија. Ова беше 25-та победа за Спарс ...
| | веќе видена | слични

Сан Антонио ја ја совлда Оклахома со неверојатни 154-147 во натпревар со драматична завршница и со дури две прдолженија. За триумфот „Спарс“ се изборија во ...
| | веќе видена | слични

Сан Антонио спарс го доби исцрпувачкиот дуел со Оклахома сити тандер на продолженија со конечни 154:147. Центарот на спарси, Ламаркус Олдриџ одигра меч за ...
| | веќе видена | слични

Како игра Никола Јокиќ ќе биде навистина неправда ако не биде изгласан за „Ол-Стар“ натпреварот (19-ти февруари). Јокиќ блесна и против Клиперси, запиша нов ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 406 | | | веќе видена

Европските медиуми ја пренесуваат информацијата на “Дејли Телеграф“ утрово дека британската премиерка, Тереза Меј, ја разгледува можноста за измени на ...
сите 402 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српско шоу во НБА лигата: Јокиќ со маалска финта го посрамоти цел тим на Лос Анџелес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: