Детективска загатка: Како умрел едниот човек, а другиот не?


Нова роботска рака може да им помогне на луѓе што користат инвалидски колички подобро да си ги завршуваат работите кои инаку може да се бидат предизвикувачки ...
| | веќе видена | слични

 Во лето кога температурите се високи и неподносливи, посебно за бебињата, родителите се во дилема – дали треба да ја покријат количката или не? Со овој мини ...
| | веќе видена | слични

Најголем дел од родителите „фрлаат“ тетра пелена или ќебенце над бебешката количка во лето за да го заштитат нивното малечко од силните сончеви зраци, без да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 448 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Таа  се обрати  на јавноста на прес конференција но не одговори на новинарските прашања.. таму е нашиот репортер Михајло Видимлиски. Повеќе во видеото.
сите 71 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 186 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Детективска загатка: Како умрел едниот човек, а другиот не?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: