Ексклузивно: точно две години од БЛЕСНУВАЊЕ на кариерата на метеорологот Попоски

Младиот Славчо Попоски е метеорологот кој ги предвиде катастрофалните поплави во Скопскиот регион кој се случија пред точно две години и однесоа голем број на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спарното, мачно и многу тешко време кое го имаме и ќе го имаме во текот на оваа недела ќе условува кај многу од граѓаните ОПАСЕН ВИРУС кој сепак трае релативно ...
| | веќе видена | слични

Според најновите анализи кој ние ги направивме за претстојната есен 2018 не стојат ни малку добро затоа што според моменталната ситуација се очекуваат нешто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа недела ни следуваат најтешките денови ова лето кој ќе ни донесат мачнина, тежина како и главоболка, кај некои од граѓаните можна е несоница а кај некои и ...
| | веќе видена | слични

Во текот на новата недела како што претходно најавивме ќе ги имаме највисоките температури ова лето кој ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 37 степени, од ...
| | веќе видена | слични

Метеоролозите препорачуваат во текот на следните денови да се пијат повеќе течности и да не се изложува директно на сонце. Наредните денови ќе продолжи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 162 | | | веќе видена

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и ...
сите 202 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ексклузивно: точно две години од БЛЕСНУВАЊЕ на кариерата на метеорологот Попоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: