Детали за убиството на Закинтос: Починал по 3-тиот удар во глава, му задале вкупно 19


2 копии

Грчкиот дневен весник „Elefteros Tipos“ објави морничави детали од истрагата за убиството на Американецот Бакари Хендерсон на Закинтос. Група насилници го ...
| | веќе видена | слични

"Се извинуваме на семејството на настраданиот, американскиот народ и грчката држава, но ние не сме убијци", изјавиле момчињата меѓу другото. Грчкиот весник ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Смртта на Американецот Бакари Хендерсон (22) кој бил претепан од неколку Српски туристи на Закинтос, веќе некое време е во центарот на вниманието во медиумите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грчкиот весник „Елефтерос типос” објави податоци од истрагата за убиството на Американецот Бакари Хендерсон на Закинтос наведувајќи прецизен опис на неговите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Грчкиот портал "Ола Дека" тврди дека ја пронашол хостесата со српско потекло која била сведок на тепачката на Закинтос, во која бил убиен американскиот студен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Зошто се фотографираш со црнец, покрај толку Срби“ прашал еден од српските момци, како што грчките медиуми ја пренесуваат девојката чие име не се објавува. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

После немилите настани на грчкиот остров Закинтос, тамошните медиуми дошле до девојката од барот, српската хостеса поради која наводно почнала тепачката. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за правда на Србија Нела Кубровиќ изјавила дека за четворица уапсени српски државјани на Закинтос е одреден притвор до почетокот на судењето. ...
| | веќе видена | слични

Само кога го допревме српското тло...Денес славиме дупло, бидејќи Ненад има роденден и сите сме веќе кај него во Речица. Просто се гушам од среќа бидејќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Детали за убиството на Закинтос: Починал по 3-тиот удар во глава, му задале вкупно 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: