76-годишен велосипедист загина во сообраќајка на патот кај Прибачево


3 копии

29.06.2017 Тешка сообраќајна несреќа се случила рано изутрината на локалниот пат кон Прибачево, во близина на месноста Пруга, при што едно лице го загуби животот. Се работи за 76-годишен велосипедист од Кочани во кого удрило патничко моторно возило што се движело во правец кон Оризари. Од полицијата потврдија дека по здобиените повреди при ударот, велосипедистот починал на лице место.
| | веќе видена | слични
2 копии

На 02.07.2017 година во 19,10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, се случила сообраќајна незгода во која И.П. (24) од с.Славеј-прилепско управувајќи патничко моторно возило „Фолксваген Венто“ со прилепски регистерски таблици, излетал со возилото во канал од левата страна на патот, по што удрил во бетонска шахта и се превртел. Од здобиените повреди на самото место починал И.П., а смрт констатирал лекар од итна медицинска помош-Прилеп, додека со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците Д.Г.(23) (кој бил препратен во УЦ-Скопје, со крварење во пределот на абдоменот) и Б.Р.(23) кој бил задржан на лекување во Општата Болница-Прилеп. Увид на местото на настанот извршиле Јавен Обвинител и увидна екипа од ПСОН-Прилеп. Во времето од 19,30 до 21,10 часот додека се вршел увид на местото на настанот патот бил затворен за сообраќај на сите видови моторни возила. Loading...
| | веќе видена | слични
5 копии

24-годишно момче загина во сообраќајна несреќа што се случила вчеравечер на патот Прилеп-Крушево. Според информациите на МВР, несреќата се случила во 19 часот, на излезот од Прилеп, кај месноста викана Бегова Ливада. Сообраќајната несреќа се случила кога автомобил фолксваген Венто со прилепски таблички излетал од патот. На самото место починал 24-годишниот И.П. од село Славеј, а тројца сопатници со тешки повреди се пренесени во прилепската градска болница. Поради несреќата, сообраќајот на патот Крушево-Прилеп неколку часа беше во прекин.
| | веќе видена | слични

Вчеравечер во 19.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, се случила сообраќајна незгода во која И.П. (24) од прилепското село Славеј управувајќи автомобил фолксваген венто, со прилепски регистерски таблици, излетал со возилото во канал од левата страна на патот, по што удрил во бетонска шахта и се превртел.Од здобиените повреди на самото место починал И.П., а смрт констатирал лекар од итна медицинска помош-Прилеп, додека со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците Д.Г.(23) кој бил препратен во Ургентен центар-Скопје, со крварење во пределот на абдоменот и Б.Р.(23) кој бил задржан на лекување во Општата Болница-Прилеп.Увид на местото на настанот извршиле Јавен Обвинител и увидна екипа од ПСОН-Прилеп.Во времето од 19.30 до 21.10 часот додека се вршел увид на местото на настанот патот бил затворен за сообраќај на сите видови моторни возила.
| | веќе видена | слични

24-годишно момче, со иницијали И.П. од прилепското село Славеј е жртвата од тешката сообраќајна несреќа која синоќа нешто по 19 часот се случила на патот Прилеп – Крушево во близина на селото Големо Коњари. Според првичните информации, освен момчето кое починало на лице место, во сообраќајката потешко се повредени и три други лица кои итно се префрлени во прилепската Болница. Според првичните информации, несреката најверојатно се случила заради неприлагодена брзина на ПМВ Фолсфаген Венто излетало од патот. На местото на несреката увид извршИ увидна екипа, а по налог на јавниот обвинител телото на починатото момче предадено е на обдукција. Заради сообракајката, сообракајот на овој патен правец два часа беше во прекин. Истрагата за утврдување на причините кои довеле до стравичната несрека, продолжува.
| | веќе видена | слични

- Од се уште непознати причини возило марка „Фолсфаген венто“ со прилепски регистерски таблички излетало од патот. На местото на несреќата загинал 24-годишен жител на прилепското село Славеј со иницијали И.П, а тројца сопатници се тешко пворедени и се префрлени на лекување на хируршкото одделение во прилепската градска болница. Увид на местото на несреќата прават полицијата и јавен обвинител, изјави портпаролот на СВР Битола Магдалена Димитриевска. Од Итната медицинска помош информираа дека две екипи пристигнале на местото на несреќата, но само ја констатирале смртта на момчето. Другите се префрлени во прилепската градска болница. Поради сообраќајката синоќа имаше неколкучасовен прекин на сообраќајот на патот Крушево-Прилеп./МИА
| | веќе видена | слични
4 копии

Едно лице загина, а тројца се потешко повредени во сообраќајната несреќа што се случи синоќа околу 19 часот на патот Прилеп- Крушево, на излезот од Прилеп кај месноста „Бегова Ливада“ кај селото Големо Коњари. – Од се уште непознати причини возило марка „Фолсфаген венто“ со прилепски регистерски таблички излетало од патот. На местото на несреќата загинал 24-годишен жител на прилепското село Славеј со иницијали И.П, а тројца сопатници се тешко пворедени и се префрлени на лекување на хируршкото одделение во прилепската градска болница. Увид на местото на несреќата прават полицијата и јавен обвинител, изјави портпаролот на СВР Битола Магдалена Димитриевска. Од Итната медицинска помош информираа дека две екипи пристигнале на местото на несреќата, но само ја констатирале смртта на момчето. Другите се префрлени во прилепската градска болница. Поради сообраќајката синоќа имаше неколкучасовен прекин на сообраќајот на патот Крушево-Прилеп.
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно лице загина, а тројца се повредени откако вoзило излета на патот Прилеп-Крушево, во близина на селото Големо Коњари. Несреќата се случила вчера вечер во 19.15 часот кога возило марка „венто“, од засега непознати причини, излетало од патот. На самото место починал 24-годишниот И. П. од селото Славеј, Прилепско, а уште три лица тешко повредени се пренесени во прилепската Клиничка болница.
| | веќе видена | слични
5 копии

Едно лице загина, а тројца се повредени откако возило излета од патот вечерва во близина на селото Големо Коњари на патот Прилеп-Крушево, соопшти полицијата. Како што соопшти полицијата, незгодата се случила во 19.15 часот кога возило „венто“ излетало од патот. На самото место починал е Илија Петрески (1993) од селото Славеј, Прилепско, а три лица со тешки повреди се пренесени во Клиничката болница во Прилеп. Сообраќајот е во прекин. Увидот е во тек.
| | веќе видена | слични

Уште три  лица, сопатници, се тешко повредени и се однесени во прилепската општа болница. Поради неприлагодена брзина,    возилото Фолксваген Венто излетало од патот. 
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 363 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 289 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски денеска соопшти дека дадениот азил од Унгарија на поранешниот премиер и осуден на две години Никола Груевски не е во ...
сите 341 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 52 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 236 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 172 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на Фејсбук, обвини дека власта, и покрај ветувањата, сеуште нема најдено решение за рестартирање на ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

76-годишен велосипедист загина во сообраќајка на патот кај Прибачево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: